החברה רואה בתוכנית ההתחדשות העירונית פתרון למצוקת הדיור תוך הזדמנות ויצירת מלאי

דיור בר השגה . בינו נדל"ן שמה לעצמה מטרה לקדם פרויקטים של התחדשות עירונית מתוך אג'נדה

חברתית ועסקית, בשכונות שונות בערי הארץ בכלל ובפתח-תקוה בפרט.

החברה מאמינה ברעיון שלפיו יש לעודד ולתמרץ הריסת בניינים ישנים והקמת בניינים חדשים

ומודרניים במקומם. ביצוע פרויקט

של התחדשות עירונית ישפר את איכות החיים לדיירים, יאפשר להם לגור בדירה חדשה, גדולה

יותר, בבניין חדש הבנוי ברמת בנייה גבוהה ומודרנית על פי תקנים עדכניים של מיגון כנגד רעידות

אדמה ובו ממ"דים להגנה מפני טילים בשעת התקפה. הבניין החדש שייבנה יכלול מרפסות שמש,

מעליות, ומחסנים. שיפור תנאי המגורים והסביבה בשכונה יביא לקליטת אוכלוסייה חדשה – חזקה

ומגוונת, המקיימת חיי קהילה ענפים אשר תגרום לפיתוח השכונה וחיזוק הקשר בין השכונות

למרחב העירוני ובינן לבין עצמן.

 

אנו שמים את הדייר במרכז ומלווים אותו מרגע החתימה על ההסכם ועד קבלת הדירה החדשה תוך שקיפות מלאה, מקצועיות ושיתוף פעולה בבחירת יועצים, בתכנון הדירה ובדאגה לדיור חלופי בזמן הבניה.

תהליך פינוי בינוי הוא הריסת מבנה קיים והקמת מבנה מגורים חדש וגבוה יותר באותו מתחם. ניתן להכריז על פינוי בינוי בשתי דרכים שונות: באמצעות קידום של משרד השיכון והבינוי והרשות המקומית או קידום של היזם הפרטי המבצע את הבדיקות המקדימות וממליץ לוועדה הממשלתית על מתחם המתאים לביצוע של פינוי בינוי. השלב הראשון של תהליך פינוי בינוי הוא ביצוע תכנון כללי של אזור הפרויקט. תכנון זה יוגש לרשות המקומית ולוועדה המחוזית על מנת לאשר אותו.

בתמ"א 38/2 מפנים את הדיירים, הורסים את הבניין ובונים אותו מחדש.  הדיירים מקבלים דירה בבניין החדש בסטנדרט בניה גבוה,  הדירה כוללת ממ"ד ומרפסת שמש. התהליך לרוב מהיר יותר מפינוי בינוי.

 

  1. תמ”א 38 ופינוי בינוי מצילים חיים !  אחד הדברים הראשונים שחובה להפנים הוא שתמ”א 38 נועדו בראש ובראשונה, לחזק את המבנה מפני רעידות אדמה והוספת ממ"דים למקרה מלחמה.
  2. השבחת הנכס ! נכס שעבר פרוייקט תמ"א 38/2 או פינוי בינוי משביח את ערכו החל מ30% ועד 80%.
  3. ערים רבות סובלות מבניינים מוזנחים. פרוייקטים של תמ”א 38 ופינוי בינוי מחדשים את המרקם העירוני ומביאים אוכלסיות צעירות ומבוססות המחיות את העיר מחדש.

פרויקט פינוי בינוי או תמ"א 38/2 מחייבים הסכמה של 66% מבעלי הדירות בבניין.

דיירי הבניין אינם נושאים בעלויות הנובעות מביצוע פרוייקט.
כל התשלומים לבעלי המקצוע המעורבים בפרויקט, הינם באחריות היזם שמולו נחתם החוזה לביצוע הפרויקט.

יש לוודא שהיזם יעמיד לדיירים את הבטוחות הבאות: ערבות בנקאית על פי חוק המכר, ערבות בדק לטובת טיב הבנייה , ערבות מיסוי לטובת תשלום מס שבח, וערבות שכירות לטובת הבטחת תשלום דמי השכירות במהלך תקופת הפינוי והבנייה.

במסגרת פרויקט פינוי בינוי זכאים הדיירים לקבל שכר דירה השווה לממוצע מחיר השוק של דירה להשכרה באותו אזור או בסמוך לו. מדד נוסף לקביעת גובה שכר הדירה הוא סוג הדירה אותה פינו הדיירים (כמה חדרים, אופי, מה היא כוללת וכדומה).

חברת בינו נדל"ן הינה מהחברות המובילות בתחום ההתחדשות העירונית. החברה פועלת בתחום זה מתוך שליחות, שלצד חיזוק ומיגון המבנים, הערך המוביל את העשייה הענפה הוא פיתוח וקידום העיר.
החברה הקימה ויזמה פרויקטים, הכוללים מתחמי מגורים, מתחמים מסחריים ומבנה ציבור.
את הפרויקטים בתחום ההתחדשות העירונית החברה מבצעת בשיתוף פעולה עם אנשי מקצוע מהשורה הראשונה, ומוסרת לדיירים דירות חדשות ומשודרגות ברמת גימור גבוהה, באיכות בלתי מתפשרת, עם תשומת לב לכל פרט ופרט.
לצד מקצועיות, ניסיון, ועוצמה כלכלית, בינו נדל"ן שמה דגש על צרכי הדיירים, ומעניקה להם שירות ויחס אישי לאורך כל הדרך עד למסירת מפתחות לדירה החדשה.